הדבקה דרך משטחים – כיצד נמנעים?

שטיפת ידיים בתדירות גבוהה צריכה לבוא בשילוב חיטוי המשטחים. כדי לעצור את שרשרת ההדבקה

לאחרונה שמענו על מספר מקרי הדבקה ממשטחים, שמעלים שוב את החשש כי משטחים מהווים גורם לא זניח בשרשראות ההדבקה. בניו זילנד, למשל, אותרה משפחה שנדבקה ממגע עם חבילת עוף קפוא. כלומר מגע עם האריזה, שלא חוטאה.

כדי לעצור את שרשרת ההדבקה אנחנו עוטים מסכה, שומרים על ריחוק של 2 מטר לפחות זה מזה ומזו ושוטפים ידיים באדיקות. יותר ויותר אנחנו מגלים שגם מגע במשטח עלול להיות חוליה נוספת בשרשרת ההדבקה ועל כן חשוב לא רק לשטוף ידיים, אלא גם לחטא את המשטחים עצמם.

אירוע כזה בניו זילנד הפך למשמעותי במדינה שחזרה לשגרה במהירות ועיני העולם נישאו אליה, אך לא מזמן.

הדבקה דרך משטחים יכולה להתרחש על ידי נגיעה בכפתורים במעליות ומעקות המדרגות, במתגי חשמל וידיות של דלתות. בכל דבר שאנחנו נוגעים במרחב הציבורי ואיננו יודעים מי התעטש שם ממש רגע לפני שהגענו.  ברגע שאנחנו נוגעים במשטח נגוע, הדרך לפה או לאף או לעיניים היא הרי קצרה מאוד.

כשמדובר בבתים פרטיים, חשוב לבצע לבד ניקוי וחיטוי יומיומי ברחבי הבית ולא לשכוח גם בחדרי השירותים באקונומיקה או חומרי כלור אחרים. אתם בסופר? השתמשו במגבון כדי לנקות את ידיות העגלה, למשל.

חשוב מאוד לבצע גם חיטוי במשרד על מנת למנוע הדבקה דרך משטחים בבתי עסק, משרדים ומגדלי עסקים. מומלץ להזמין שירותי חיטוי מקצועיים, שמגיעים עם אביזרי הריסוס המפזרים את חומר החיטוי בצורה יעילה על כל הריהוט והציוד ושאר המשטחים שבחלל. וכשמשתמשים בחומר החיטוי הצמחי שגרת העבודה נפגעת לשעות ספורות בלבד מרגע הקריאה ועד לפתיחת הדלתות בחזרה.

חיטוי משרד