על בידוד אישי וחיטוי הבית מקורונה

נדרשתם לבידוד ביתי? ארבע שיטות אפשריות לבידוד בית

רבים מתלמידי בתי הספר נשלחו בשבועיים הראשונים של ספטמבר לבידוד, לאחר שמורה או תלמיד התגלה כחולה מאומת. כיתות שלמות נשלחו לבידוד והשאלה הגדולה של ההורים היא איך מבודדים ילד אחד בתוך בית משפחה? הרי לא ניתן לבודד ילד בן 6 או 8 למשל בחדר אחד בבית, לבד.

וההשלכות של כניסת כל המשפחה לבידוד הן רבות – מהכלכליות עוד הנפשיות. אנחנו כאן כדי לעזור לסקור את כל שיטות הבידוד המשפחתי הקיימות.

שיטת ה-אנחנו בזה ביחד

בשיטת בידוד פשוטה זו, גם אם רק בן משפחה אחד נדרש לבידוד, המשפחה כולה מתכנסת ל-14 יום מיום החשיפה לחולה מאומת. שיטה קשה לרובנו – הגרים בדירה פשוטה באחת הערים או הישובים בארץ – וקלה יותר לדרי דירות הגן, הגג וצמודי הקרקע לסוגיהם. אבל, עם הרבה וואטסאפ, פעילויות עם הילדים בבית ואוזניות לכל דייר, עוברים את זה:)

שיטת ה-אין ברירה: חדר בידוד בבית

בשיטה זו אחד אחד החדרים בבית מוסב לחדר בידוד ואחד ההורים שוהה בו עם הילד או הילדה. כמובן שצריך לבחור בחדר הגדול יותר, המאוורר יותר או זה שיש לו שירותים צמודים או זה שיש בו טלוויזיה.

בני הבית ידאגו לאספקת מזון, שתייה ושאר בקשות אל החדר המבודד ויעשו זאת תוך שהם שומרים על מינימום מגע עם המתבודדים ומינימום שהייה בחדר ובוודאי כשהם עוטים מסכה ואף לובשים כפפות. לאחר כל מפגש כזה, יש לשטוף ידיים היטב. גם אם לבשתם כפפות.

בזמן ששאר בני המשפחה לא נמצאים בבית, יכולים המתבודדים לצאת מהחדר ולהשתמש במתקני הבית, כל עוד הם דואגים להיות עם מסכה וכפפות! ודואגים לחטא אחריהם באדיקות. אפשר לעבור על כל הבית בעזרת מטליות ואקונומיקה או לרכוש חומר חיטוי צמחי ביתי ולרסס את הבית אחרי השהייה בו. זהו חומר על בסיס צמח הטימין, שהוכח כקוטל קורונה. אינו רעיל ואני מסוכן לשימוש ביתי.

שיטת המלונית האישית לבידוד

מה דעתכם על שבועיים לבד בדירת חדר ליד הים? דירות Airbnb רבות עומדות ריקות ימים אלה לאורך חופי ישראל, הבידוד שלכם הוא ההזדמנות שלכם לדירה עם מרפסת ונוף לים, אמנם לא תוכלו לבלות על החוף, אבל גם בריזה מלוחה לעת ערב, תעשה את העבודה.

בקיצור, אם מי שנדרש לבידוד כבר הגיע לגיל שאפשר לגור לבד, מדובר בפתרון מסעיר. כמובן, שצריך לציין בפני בעל הנכס שמטרתכם היא בידוד, עליו לדאוג לחיטוי הבית על פי ההנחיות לפני הגעתכם ואחרי שתעזבו.

שיטת הלימון ללימונדה לבידוד ביתי

בשיטה המשפחה כולה הופכת את הבידוד הדירתי בבידוד בחופשה. במקום להתבודד כולם ביחד בדירה, עוברים כולם לצימר צפוני, חושה דרומית או יורט גלילי ומעבירים את הבידוד בחופשה. עדיין מדובר בבידוד ושהייה אך ורק במתחם המבנה, אבל היאוש נעשה הרבה יותר נוח.

בעלי המקום צריכים להיות מודעות למטרת הנופש הזה שלכם ונדרשים לבצע חיטוי בית לפניכם ואחריכם על פי הוראות משרד הבריאות. אבל לא יזיק אם תביאו אתכם מחטא משלכם (לינק לעמוד של השפריצר הביתי) ותשמרו על סביבתכם נקיה.

חיטוי הבית לאחר תום המחלה

כך או כך יש צורך בחיטוי הבית לאחר סיום המחלה. חיטוי מקצועי ויסודי ע"י המומחים בתחום. מוזמנים ליצור קשר