5 דברים בסיסיים שחשוב לדעת על קורונה

הידעתם? למזלנו לנגיף הקורונה יש מעטפת רגישה לחומרי חיטוי

  1. עיקר ההדבקה בקורונה הנה מקרבה בין אנשים, ממגע ישיר והדבקה מרסס נשימתי. כלומר, זה נכון שרוב ההדבקה המשמעותית אינה נעשית דרך משטחים, אלא כשאנשים לא שומרים מרחק ונוגעים זה בזה, מעבירים את הוירוס במגע או בקירבה. אבל…

  2. ידוע שנגיף הקורונה שורד על משטחים שונים בין מספר שעות למספר ימים, תלוי בסוג המשטח ובחלל וידוע שניתן להידבק דרך משטחים. כלומר, חולה ששהה בחלל כלשהו, משאיר אחריו נגיפים שנותרים על המשטחים באזור. מגע עם משטחים אלו עלול להדביק. ולכן, חשוב להזמין חיטוי לאחר שמתגלה חולה מאומת במקום.

  3. "למזלנו, לנגיף הקורונה מעטפת שרגישה לחומרי חיטוי". רונן עמיחי, מנכ"ל IPM Group, אדם שמאחורי חיטוי מאות סוגים של נגיפים, במעבדות ובאתרים מורכבים, מסביר כי על אף שמו הרע של נגיף הקורונה, ההדבקה המהירה והמחלה האיומה שהוא מחולל ועל אף תחכומו בשינויים שהוא עובר – פעולת החיטוי עצמה היא די פשוטה. זאת מאחר ובניגוד לתחכום שהוא מציג מבפנים, מעטפת נגיף הקורונה רגישה לחומרי חיטוי פשוטים מאוד.

  4. בתי עסק מתבקשים ע"י משרד הבריאות לחטא בתדירות גבוהה משטחים כמו ידיות, מעקות, כפתורים ומתגים, כאלה שאנשים רבים נוגעים בהם במהלך היום. חיטוי יומיומי בעזרת חומרים המכילים כלור או אלכוהול ברמות של 70% לפחות, יפחיתו את הסיכוי להדבקה דרך משטחים וישאירו את העובדים בריאים לאורך זמן. 

  5. במקרה שחולה מאומת שהה במקום, יש לבצע חיטוי לפני החזרה לשגרת העבודה. ברגע שקיבלתם הודעה על חולה מאומת, הוראת משרד הבריאות היא לסגור את המקום מיידית. אבל, בהזמנת חיטוי מקצועי, ניתן לחזור לשגרה מיד בתום החיטוי ולהרגיש בטוחים.
חיטוי נגד קורונה קורונה