קורונה – שבירת מיתוסים

ימי האינטרנט הסוערים רק מגבירים את השמועות אודות הקורונה, המיתוסים והסיפורים המופצים לכל עבר. אנחנו כאן כדי לעשות סדר

מיתוס 1: מסכת בד אינה באמת עוזרת

לא נכון. מסכת בד מסייעת במניעת הדבקה ואין צורך של ממש ברכישת מסכות n-95 בהן משתמשים הצוותים בבתי החולים. לצד זאת, מסכות העשויות משני סוגי בדים שונים נמצאו כיעילות פי. השילובים הבאים נמצאו כיעילים ביותר: כותנה ומשי, כותנה ופלנל, בד כותנה ובד מגבת. ולא לשכוח לכבס מדי יום.

מיתוס 2: נגיף הקורונה רגיש לכלור

נכון. לנגיף הקורונה מעטפת שרגישה לחומרי חיטוי פשוטים כמו כלור. הידעתם שהיא גם רגישה לחומר הפעיל הנמצא בצמח הטימין? THYMOX הנו חומר המופיע ברשימת ה-N-List האמריקאית לחומרים המאושרים כקוטלי קורונה.

מיתוס 3: נגיף הקורונה אינו מועבר במשטחים

לא נכון. הוכח כי נגיף הקורונה שורד על משטחים, בעיקר מסוג פלדה, עץ, בד, נייר ופלסטיק במשך יומיים עד למעלה מחמישה וכבר הוכחו מקרי הדבקה דרך משטחים. על כן חשוב לנקות משטחים באופן קבוע ובוודאי לחטא מיד עם היוודע על הימצאותו של חולה מאומת

מיתוס 4: נגיף הקורונה רגיש לחום

נכון. אבל יש אבל; זה נכון שהנגיף שורד מחוץ לגוף פחות שעות בתנאי לחות ומעל 30 מעלות. אבל אין זה אומר כי חום הקיץ אמור היה לחסל אותו, מאחר והרוב ההדבקות הן ממגע ישיר או רסס טיפתי. החשש הוא כי בחורף נראה הדבקה גבוהה יותר ממשטחים, משום שבתנאי החורף הנגיף שורד יותר זמן מחוץ לגוף.

מיתוס 5: תוך זמן קצר יגיע החיסון

לא נכון. זה נכון שהמירוץ בדרך לחיסון עולה שלב, זה נכון שטובי המוחות ומיטב הממון מושקעים ברחבי העולם לטובת העניין, אך עד לאישור החיסון לשימוש על בני אדם ועד לייצורו ההמוני, כנראה שהדרך עוד ארוכה ורצופת אכזבות.